Personel Seçme ve Yerleştirme

Seçme Yerleştirme Danışmanlığı Süreci

Firma Analizi Müşteri firma kültürü ve hedeflerinin tespiti Müşteri firma, aday profili ve pozisyon analizi, gerekli görüldüğü takdirde ilgili birim yöneticisi ile birebir görüşmeler yapılarak detay beklentiler belirlenir.Projenin ihtiyaçlarına ve firmanın belirlenen stratejilerine bağlı olarak ilanlar hazırlanır.
Aday Profili ve Pozisyon Analizi Aday havuzunun oluşturulması ve uygun özgeçmişlerin bulunması, Aday Havuzu ; Rota Group veri havuzu, doğrudan araştırma, ilan verme yöntemleriyle  belirlenir.
Ön Eleme Mülakatlarının Gerçekleştirilmesi Özgeçmiş ön değerlendirmeleri ve mülakat davetleri  yapılır, Yetkinlik bazlı bireysel veya  grup mülakatları tamamlanır,
Olumlu Adayların Firma’ ya Sunumu Adayların müşteri firmaya yönlendirilmesi organizasyonu, CV bilgilerinin raporlanması
Referans Kontrolü Referansların kontrolü, adayın önceki iş deneyimleri ile ilgili 360° referans araştırması yapılmaktadır.
İş görüşmelerinin ardından detaylı referans araştırmaları gerçekleştirilerek süreç tamamlanır ve talep edilirse adaya teklif yapılır.
Teklif ve İşe Başlama İşe başlama tarihinin kurum ve aday tarafından teyidi sağlanır ve süreç izlenerek Proje tamamlanır. Onay görüşmesi tamamlandıktan sonra işe giriş evraklarının takibi yapılır.

Rota Group , bu süreçlerde müşterilerinin çözüm ortağı olarak hareket eder ve yakın işbirliği içinde çalışarak artı değerin yaratılmasına destek olur.

Yardımcı Üretim İşçiliği

Şirketimiz; değişik sektörlerde hizmet veren fabrika ve sanayi kuruluşlarında doğrudan üretim süreçleri içerisinde yer almayan ancak üretimin olmazsa olmaz unsurları arasında yer alan; depolama, dolum, paketleme, yükleme, boşaltma, montaj, kontrol , çay servis ve temizlik hizmetleri bölümlerinde görevlendirilmesi için, müşterilerimizin belirleyeceği kriterler doğrultusunda, işe en uygun personel istihdamını bularak firmalara özel çözümleri sunuyor.

SGK Teşvikleri

SGK işlemleri kapsamında işletmelere, taşıdıkları sorumluluklar ve uygun oldukları kriterler çerçevesinde her ay belli teşviklerden yararlanma imkânı verilmiştir. Ne var ki bazı teşvik başlıklarında sunulmuş haklardan yararlanabilmek için karmaşık birçok hesaplama gerekmekte, bu da ciddi bir iş yüküne sebep olmaktadır. En doğru ve en yüksek fayda ile yararlanılabilecek uygun teşviki tespit etmek; ciddi emek isteyen ve gözden kaçacak detaylar barındırdığı için risk taşıyan, profesyonel yönetilmesi gereken bir süreçtir.

Rota Group tüm teşvik başlıkları için her ay gerekli incelemeleri yaparak en doğru ve faydalı teşvik başlığında; çalışanlar yönünden tek tek ayrıştırılmış raporları Personel Teşvik Sistemleri yazılımı ile sunar.